ПРАВИЛА
ПРИЙОМУ ДО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
1. Зарахування осіб з особливими освітніми потребами до Спеціальної школи, їх відрахування чи переведення до іншого закладу освіти проводиться з урахуванням особливостей їх розвитку, стану здоров’я, освітніх потреб, чинного законодавства та відповідно до наказу її керівника, що видається на підставі заяви про зарахування одного з батьків дитини або її законних представників (далі – батьки) чи повнолітньої особи, поданої особисто.
2. Обробка персональних даних, отриманих Спеціальною школою, здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.
3. До 1 класу зараховуються діти, не молодші шестирічного віку, які потребують постійної додаткової підтримки в освітньому процесі, з метою забезпечення їх права на освіту.
4. Спеціальна школа може мати у своєму складі структурні підрозділи, у тому числі філії, дошкільні групи, пансіон з частковим або повним (для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, крім дітей, які мають опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів) утриманням здобувачів освіти.
Поселення учнів до пансіону Спеціальної школи, проживання та утримання в ньому здійснюється відповідно до Порядку проживання та утримання учнів у пансіонах закладів освіти, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Утримання здобувачів освіти в пансіоні Спеціальної школи здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.
Здобувачі освіти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебувають в пансіоні Спеціальної школи на повному державному утриманні.
5. Спеціальна школа може мати у своєму складі класи для дітей з іншими порушеннями. Діти із складними порушеннями розвитку можуть навчатися в окремих класах Спеціальної школи за умови, що одне з наявних порушень відповідає порушенням основного контингенту учнів (вихованців).
6. Мережа класів, їх наповнюваність та розподіл учнів (вихованців) одного року навчання між класами затверджуються директором Спеціальної школи.
Гранична наповнюваність у класах становить:
дітей із зниженим зором – 12 осіб;
дітей із складними порушеннями розвитку (зниженим зором, легкими та помірними порушеннями інтелектуального розвитку) – 6 осіб.
Клас відкривається за умови наявності більше як 50 відсотків граничної наповнюваності класів. Гранична наповнюваність таких класів визначається відповідно до категорії дітей, яких більше у класі. У разі коли дітей з різними порушеннями однакова кількість, гранична наповнюваність визначається відповідно до тієї категорії дітей, порушення яких є функціонально складнішими.
Гранична наповнюваність класу, визначена цим пунктом, може бути збільшена відповідно до рішення директора спеціальної школи, але не більш як на одну особу.
У Спеціальній школі можуть бути утворені класи-комплекти. Початкова школа може забезпечувати здобуття початкової освіти учнями (вихованцями) одного або різного віку, які можуть бути об’єднані в один або різні класи.
7. Для забезпечення перебування учнів (вихованців) у позаурочний час утворюються виховні групи. Наповнюваність виховних груп у Спеціальній школі відповідає наповнюваності класів.
8. Поділ класів на групи для вивчення окремих предметів у Спеціальній школі здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.
9.Здобувачі освіти можуть проживати в пансіоні (інтернаті) Спеціальної школи (крім вихідних, святкових днів і канікул) у разі, коли перебування в дорозі в один бік перевищує одну годину або відсутнє пряме транспортне сполучення, або за протоколом реабілітації передбачено обмеження фізичного навантаження.
Рішення про влаштування дітей до пансіону (інтернату) Спеціальної школи затверджується наказом директора.
Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, можуть проживати в пансіоні (інтернаті) Спеціальної школи також у вихідні, святкові дні та під час канікул, крім дітей, які мають опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.
За заявою батьків або інших законних представників здобувачі освіти можуть перебувати в пансіоні (інтернаті) Спеціальної школи не більше ніж чотири вихідні та один святковий день на місяць, крім канікул.
За заявою батьків або інших законних представників здобувачів освіти з установленою інвалідністю можуть залежно від їх індивідуальних потреб перебувати в пансіоні (інтернаті) Спеціальної школи у вихідні та святкові дні, крім канікул, за індивідуальним графіком, узгодженим із адміністрацією Спеціальної школи.
Вихованці дошкільних груп Спеціальної школи, крім дітей з установленою інвалідністю старшого дошкільного віку, не влаштовуються/ не зараховуються до пансіону (інтернату) Спеціальної школи.
10. Режим роботи Спеціальної школи визначається відповідно до специфіки її функціонування з урахуванням психофізичних особливостей учнів (вихованців), вимог санітарного законодавства. Режим роботи схвалюється педагогічною радою та затверджується директором.
11. Структура навчального року, тривалість навчального тижня та інші форми організації освітнього процесу, передбаченого освітньою програмою, схвалюються педагогічною радою спеціальної школи та затверджуються директором.
12. Розклад уроків (занять) складається відповідно до навчального плану з дотриманням педагогічних вимог та вимог санітарного законодавства та затверджується директором.
13. Відповідальність за організацію діяльності спеціальної школи, додержання вимог санітарно - гігієнічних і санітарно - протиепідемічних правил і норм та організацію харчування учнів (вихованців) покладається на директора.
Харчування учнів (вихованців) у Спеціальній школі здійснюється згідно з нормативним законодавством виконавчої влади.
14. Контроль за охороною здоров’я та якістю харчування учнів (вихованців) покладається на директора Спеціальної школи та інші контролюючі органи.